Rölantide Titreme Neden Yapar?

Rölantide Titreme Neden Yapar?

Rölantide Titreme Neden Yapar?

Honda Civic’iniz var ve gözünüz gibi bakıyorsunuz. Her gün bindiğiniz de rutin kontroller dışında garip bir sarsıntı veya rölanti de yani gaza bastığınızda aracınızdan bir titreme veya alışagelmedik bir sallantı duyuyorsanız, sıkıntı yapmanıza gerek yok sonuç belli.
htyper panjur

Honda, Alman araçlarına nazaran daha az teknolojik ve kullanımı zor teknolojiler yapma taraftarında. Yani 2011 model bir araba da yağmur sensörünün olmaması gibi bir durum. Tabi sadece kullanıcı konfor ile ilgili değil bu teknoloji konusu. Örneğin aynı yaşıt alman arabalarında bir çok özellik kendi kendini yeniden bakıma alırken maalesef bizim hondalarımız da böyle bir durum yok.

Rölanti de titreme duyuyorsanız..
Öncelikle bujilerinizin ne zaman takıldığına ve en son kontrollerinin ne zaman yapıldığını düşünün. Rölanti de titreme ihtimallerinin bir çoğu bujilerinin değiştirilmeyerek kendi içerisinde patlasından dolay olabilir. Bununla beraber mutlaka ve mutlaka her 20.000 km’de yapılması gereken subap ayarlarında problem olabilir.

Bu gibi durumlarda en yakın tanıdık veya bildik bir ustaya götürerek kontrollerinizi yaptırın ve mutlaka ve mutlaka subap ayarından kaynaklanan bir sorun olduğunu göreceksiniz..

Motorun soğuması için 3-4 saat bekledikten sonra yarım saatlik bir iş ile subap ayarlarının eksisine çevirerek aracınızın daha az yakmasına sebep olmaktadır.

Dikkat edelim.

33 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. 2011 model honda civic aracım var. Arabam da titreme meydana geliyor. Ayrıca çekişte de düşmeler yaşamaya başladım. Sebebini biliyor musunuz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir