Rölantide Titreme Neden Yapar?

Teknik Servis honda tarafından 4 sene önce paylaşıldı. 1 Yorum
Rölantide Titreme Neden Yapar?

Honda Civic’iniz var ve gözünüz gibi bakıyorsunuz. Her gün bindiğiniz de rutin kontroller dışında garip bir sarsıntı veya rölanti de yani gaza bastığınızda aracınızdan bir titreme veya alışagelmedik bir sallantı duyuyorsanız, sıkıntı yapmanıza gerek yok sonuç belli.
htyper panjur

Honda, Alman araçlarına nazaran daha az teknolojik ve kullanımı zor teknolojiler yapma taraftarında. Yani 2011 model bir araba da yağmur sensörünün olmaması gibi bir durum. Tabi sadece kullanıcı konfor ile ilgili değil bu teknoloji konusu. Örneğin aynı yaşıt alman arabalarında bir çok özellik kendi kendini yeniden bakıma alırken maalesef bizim hondalarımız da böyle bir durum yok.

Rölanti de titreme duyuyorsanız..
Öncelikle bujilerinizin ne zaman takıldığına ve en son kontrollerinin ne zaman yapıldığını düşünün. Rölanti de titreme ihtimallerinin bir çoğu bujilerinin değiştirilmeyerek kendi içerisinde patlasından dolay olabilir. Bununla beraber mutlaka ve mutlaka her 20.000 km’de yapılması gereken subap ayarlarında problem olabilir.

Bu gibi durumlarda en yakın tanıdık veya bildik bir ustaya götürerek kontrollerinizi yaptırın ve mutlaka ve mutlaka subap ayarından kaynaklanan bir sorun olduğunu göreceksiniz..

Motorun soğuması için 3-4 saat bekledikten sonra yarım saatlik bir iş ile subap ayarlarının eksisine çevirerek aracınızın daha az yakmasına sebep olmaktadır.

Dikkat edelim.

honda (Tüm Yazılarını Gör)

Honda Civic hayranı bir zat!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
 • 06GL973 – Honda Civic Mugen RR

  Honda Civic’in dünya çapında en çok tutulan (ülkemizde en çok tutulan renk) renklerinden biri olan bu harika beyaz’ın Ankara’daki sahibi tamponları Mugen RR tamponlar ile değiştirmiş. Harika bir görüntü ortaya çıkmış. &nbs...

 • Honda Civic Mugen RR ile Muayene Girmek

  TÜV Türk muayenelerinden adeta korkar olduk. Çünkü aracımızda bir şey yok diyerek gidip, ağır kusurla döndüğümüzde TÜV Türk’ün aslında ne denli sık dokuyup ince döşediğini anlayabiliyoruz. Kısaca araç check-up’ı olan muayenelerd...

 • Rölantide Titreme Neden Yapar?

  Honda Civic’iniz var ve gözünüz gibi bakıyorsunuz. Her gün bindiğiniz de rutin kontroller dışında garip bir sarsıntı veya rölanti de yani gaza bastığınızda aracınızdan bir titreme veya alışagelmedik bir sallantı duyuyorsanız, sıkıntı ...

Yorum Yazın
 • Salih dedi ki:

  2011 model honda civic aracım var. Arabam da titreme meydana geliyor. Ayrıca çekişte de düşmeler yaşamaya başladım. Sebebini biliyor musunuz?

 • Aracınız anahtarı ile ilgili olacak sorunlarda mutlakaimmobilizer Anahtar sitesini takip edin.