Honda Civic Mugen RR ne demek?

Honda Civic Mugen RR ne demek?

Honda Civic Mugen RR ne demek?

Honda Civic, ülkemizde oldukça sevilen ve maddi anlamda da herkesin elde edebileceği harika çizgileri olan bir araç. Kendi segmentinde çizimi ve motor aksamının sağlamlığı ile neredeyse herkesin gönlüne sevgisi olan Civic’ler en eski modelinden en yeni modeline kadar oldukça şık bir görüntüye sahiptir.

Honda Civic’lerin modifiye zekası MUGEN!

Çok sıkça duymuş olduğunuz Mugen ismi aslında Honda fabrikasının hemen yakınında bulunan modifiye standıdır. Yani sadece Honda için modifiye malzemeleri üretirler. Ülkemizde sadece tampon olarak bilinen Mugen’in aslında fren disklerine kadar her aksamını kapsayan toplu bir paketleri üreten firmadır. Yani herhangi birinin zevkine göre çizilmiş değil tamamen kurumsal bir havada araçların modifiyesi için çalışan bir ekiptir.

Honda Civic Mugen RR! Vay canına..

Honda Civic’lerin en çok kendini duyurduğu kasa ise 2007 ve 2012 arasındaki FD6 kasadır. Çünkü çizimleri hem agresif hem de çok fazla görsel bir şölen niteliğindedir. FD6 kasa Civic’lerin modifiyesi ise Mugen RR olarak geçmektedir. Yani en çok modifiyeden kendini bahsettiren araçtır. Bakıldığında gerçek Mugen RR’lar Typer motoru da taşır. Yani 2.2 motor üzerinde modifiye tampon, fren sistemi, havalandırma sistemi gibi sistemleri taşır.

Honda Civic Mugen RR ülkemizde neyi kapsar?

Ülkemizde vergilerin çok olması sebebiyle maalesef FD6 KASA Civiclerin sadece 1.6ları bulunmakta. Hemen öncesinde de 2009 modellerinde 1,8 otomatik seçeneği vardır.

Bizde bulunan Honda Civic Mugen RR’larda..

* Ön Tampon
* Arka Tampon
* Bagaj üstü yüksek spoiler’ı içerir.

18 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir