Honda Civic Tampon Modifikasyonu

Honda Civic Tampon Modifikasyonu

Honda Civic Tampon Modifikasyonu

 

honda-ciciv-mugen-rr-tampon2

Japon efsanesi olan Honda’nın Civic araçlarında ülkemizde iki adet resmi modifikasyon vardır. Birincisi Mugen Ek ikincisi ise Mugen RR tamponlardır.

Ülkemizde her ne kadar Civic’lere Mugen RR tampon takıldığında araca Mugen RR dense de burada bir yanlış vardır. Çünkü Mugen RR büyük bir olayı kapsamaktadır. Aracın motorundan, frenine, şanzıman sisteminden hız göstergelerine kadar bir çok sistem değişiktir. Bizde ise sadece makyaj olarak kullanılmaktadır.

Mugen Ek ile Mugen RR arasındaki farkı resimlerle anlatmaya çalışalım.
Sol kısımda bulunan 09ABS08 numaralı plaka Mugen RR tampondur. Sağ tarafdaki ise 06YA0976 fabrika çıkış Honda Civic tamponuna eklenen Mugen Ek‘idir.

Arka tamponda ise Mugen RR tamponda tek çıkış veya çift çıkış olmakla beraber çakar led bulunmaktadır. Örnekle gösterecek olursak.

honda-ciciv-mugen-rr-tampon

Mugen EK‘de ise çakar led yoktur ve orjinal egzoz ucunun çıktığı tek bir çıkış bulunmaktadır.

mugen-ek

 

34 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. çok iyi bir analaim olmuş. ben de aracima bir kaç işlem yaptırmak istiyorum.

  2. Whoever wrote this, you know how to make a good arcielt.

  3. Merhaba, aracima mugen rr kit taktirdim egzoz uclari dahil. arkasi cift cikis. egzozcu arkadas ikiside aktif olacak sekilde ek boru kullanarak montajini yapti. Bu sekilde arac muayenesinden gecer mi acaba? birde orjinal egzozuna gore sag taraftaki daha fazla ses cikartiyor horultu seklinde.Bu normalmidir. Saygilar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir