Honda Civic için En Uygun LPG Markası

Honda Civic için En Uygun LPG Markası

Honda Civic için En Uygun LPG Markası

Honda Civic konusunda en çok merak edilen konulardan biri de LPG sistemleridir. Motor ve sağlamlık konusunda belirli standartların üzerine çıkan Honda lpg sistemleri konusunda da kullanıcılarına yük olmuyor.

Honda Civic, en çok tutulan segmentin de gerek sıfır gerek ikinci olarak lider konumda bulunan araçlardan birisidir. Yakıt konusunda benzinli seçeneğinde normalin biraz üstünde yakması ve benzin fiyatlarının yüksek olması sebebiyle maliyet arttırıyor ve kullanıcılarının lpg çözümlerine yönelmesine neden oluyor.

Honda Civic en iyi LPG sistemi..

Fiyat ve performans konusunda en iyiler arasında gelen marka Honda, Civic modeli ile tasarruf konusunda da bir hayli ilgi çekici. Malum ülke şartlarında benzin fiyatlarının yüksek olması, alternatif çözümlerini de yanında getiriyor. Benzinli binmek yerine LPG sistemi taktırarak daha fazla yol ve daha ekonomik çözümler  Honda Civic’de bir hayli işe yarar durumda.

Honda Civic araçlarında bugüne kadar en çok takılan ve en çok memnun kalınan LPG sistemi BRC’dir. Hemen arkasında ise ikincilik koltuğuna  PRINS ve ATIKER oturuyor. Araç ile tam uyumlu olmaları ve fiyat konusunda da oldukça iyi rakamları gören bu markalar kaliteleri kapsamında kendi aralarında sıyrılmaktalar. BRC fiyat olarak orta bir seviyede olmakla beraber PRINS, fiyatı biraz daha yüksektir. ATIKER ise hem fiyat hem de kullanım kolaylığı konusunda ise tercih edilen sebepler arasındadır.

BRC LPG sistemini diğer sistemlerden öne atmasının sebebi Honda Yetkili Servislerinde, resmi olarak montajının yapılmasında ve garanti kapsamını bozmaması sebebindendir. Bunun haricinde araç beyni ve uyumu konusunda ayrıca olumlu yanları sebebiyle tutulma sebeplerinden biridir.

LPG’li Honda Civic Ne Kadar Yakar?

Honda Civic kullanıcılarının yaptığı anketlerle beraber bu araçların

Şehir içi 25 Kuruş
Şehir dışı 20 Kuruş ila 15 Kuruş

arasında değişiklik gösterdiği söylenmektedir.

 

13 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir