Honda Civic Amerikan Park Sistemi

Honda Civic Amerikan Park Sistemi

Honda Civic Amerikan Park Sistemi

Japon çizgilerinin en güzel halini yansıtan Civic‘i süslemek ve ışıklandırmak adına yapılan Amerikan park sistemini bugün sizlere anlatmak istedik. Amerikan Park, araçlarımızda park dediğimiz modda sinyal kısımlarının sabit olarak yanması anlamına gelmektedir. Peki bu ne anlama gelir derse de tamamen hoş durması ve özellikle havanın karardığı zamanlarda farklı bir görüntü oluşturmaktadır.

Ülkemizde amerikan park sistemi iki adet uygulama ile yapılmaktadır. Bunlar beyinli ve beyinsiz olarak ikiye ayrılmaktadır.

Beyinsiz amerikan park sistemi, takılır takılmaz direk olarak sinyallerinizi yakar ve olduğu gibi kullanılır herhangi bir müdahale olmaz.

Beyinli amerikan park sistemi ise sinyallerin rengini açabilir, kısabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.

İki part sisteminin avantajı dezavantajı nedir?

Aslında iki tip sistem de aynıdır. Sonuç olarak ikisi de ön farınızdaki sinyal kısımları sabit yanar. Ancak beyinli sistemde kısma – açma veya tamamen kapatma sistemi oldukça büyük bir avantajdır. Neden derseniz?

Amerikan Park sistemi maalesef muayeneden geçmiyor. Bu yüzden beyinli almak en mantıklısıdır. Muayeneye gitmeden önce sistem kapatılarak, muayeneden geçmeniz sağlanır, sisteminizi tamamen sökmek gerekmez.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir