Honda Civic 2007-2012 FD6 Buji

Teknik Servis honda tarafından 4 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Honda Civic 2007-2012 FD6 Buji

Honda Civic’lerin dayanılmaz hafifliği, az yakışı ve rahatını kullanan herkes bilir. Özellikle sedan olması ve 1.6 motora sahip olması ve kilometre başı 20 kuruş ve daha aşağısına kadar yakabilme becerisi ile Honda Civic 1.6’lar büyük bir tasarrufa sahiptirler.

NGK-Honda-Buji

Bujiler Neden Değiştirilir?
Aracınız normalden daha çok yakmaya başladıysa, sabahları titreme yapıyor ve kontağı çevirdiğinizde ters giden bir şeyler varsa mutlaka bujilerinize baktırmanız gerekir. Çünkü bujiler yapısı gereği belirli bir kullanım kilometresinden sonra bozulmaya gidebiliyor veya patlayarak, çatlayarak yine zarara uğrayabiliyor.

Honda Civic 2007 – 2012 kasalarda hangi bujiler kullanılır? Hangi Bujiler uygundur..

Araçlarınıza uygun en iyi bujiler aşağıda yer almaktadır.
NGK: IZFR6K11S
DENSO: SKJ20DR-M11S

Honda-Civic-Buji-Kodlari

Yaptığımız araştırmalarda ise orjinal üzerinde gelen buji DENSO, NGK ise yine muadili bir ürün. NGK’nın yukarıda yazılan kodlu NGK: IZFR6K11S kodlu bujisinin adetini 40.70 TL olarak piyasada bulabilirsiniz.

*** Unutmadan bujilerinizi değiştirirken mutlaka buji kablolarını da değiştiriniz. Daha sağlıklı ve sorunsuz olur.

honda (Tüm Yazılarını Gör)

Honda Civic hayranı bir zat!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
  • Honda Civic Modifiyeli

    Japon tasarımının en güzel örneklerinden biri olan Honda Civic’in FD6 kasaları yani, 2007 ve üstü Honda Civicler, harika bir gösterişe sahip. Modifiyesini de kendi fabrikasının yaptığı bu araçlar, harika bir tasarıma sahip orta segmen...

  • Honda Civic Mugen RR ne demek?

    Honda Civic, ülkemizde oldukça sevilen ve maddi anlamda da herkesin elde edebileceği harika çizgileri olan bir araç. Kendi segmentinde çizimi ve motor aksamının sağlamlığı ile neredeyse herkesin gönlüne sevgisi olan Civic’ler en eski ...

  • 81ES888 – Honda Civic Mugen RR Set

    Ülkemizin plasti dip ile kaplanmış harika Civic’lerinden biri diyebiliriz.Üzerinde honda Civic Mugen RR tamponlar bulunmaktadır. 

Yorum Yazın
Aracınız anahtarı ile ilgili olacak sorunlarda mutlakaimmobilizer Anahtar sitesini takip edin.